Pielęgnacja i czyszczenie

Showing all 7 results

Jak pielęgnować i czyścić meble z drewna?

Żeby drewniane meble zachowały na długie lata swoją urodę i cieszyły oko naturalnym pięknem, konieczne jest ich odpowiednie czyszczenie i pielęgnacja. Wyznając rzymską zasadę primum non nocere (przede wszystkim nie szkodzić), przy czyszczeniu drewnianych powierzchni zawsze należy pamiętać, żeby nie narażać ich na kontakt z dużą ilością wody oraz nie stosować czyścików powodujących zarysowania czy ścieranie ich ochronnych warstw.

Czym więc i jak pielęgnować meble z drewna? Idealnie do tych celów nadają się ściereczki z mikrofibry czy innych podobnych materiałów, odznaczających się miękkością i doskonałą absorpcją wody. Jeśli chodzi o preparaty czyszczące, polecane przez nas środki najwyższej jakości, zarówno te rozpuszczane w wodzie i służące do pielęgnacji dużych powierzchni, jak i te w sprayu, świetne do codziennej pielęgnacji kuchennych blatów, stołów, biurek, komódek itp., idealnie nadają się do drewnianych powierzchni olejowanych. Nie tylko nie naruszają ochronnej powłoki olejowosków, ale również dzięki zawartości mydła na bazie naturalnych olejów roślinnych, nawilżają drewno, zapobiegając jego wysuszeniu. Są ponadto w pełni ekologiczne – nie zawierają barwników i dodatków zapachowych, ulegają biodegradacji. Pielęgnacja mebli z litego drewna przy użyciu tak doskonałych środków to prawdziwa przyjemność.

Czyszczenie to jednak nie wszystko. Równie ważna jest konserwacja i użytkowanie mebli z drewna litego. Żaden mebel nie będzie piękny, jeśli narazimy go na poważne uszkodzenia, co oczywiste.

Pewne jednak drobne usterki są nieuniknione. Jak radzić sobie z codziennymi wypadkami takimi jak rozlanie kawy czy soku, zabrudzenie jedzeniem, dziecięcymi farbkami czy kredkami? Istotna jest konserwacja mebla przeprowadzana regularnie. Meble zaimpregnowane olejowoskiem należy odświeżać całościowo, ale także, w razie potrzeby, poddawać miejscowej renowacji. Oferowane przez nas woski zapewniają drewnu należytą ochronę, nadając mu jednocześnie piękny kolor, zachowując widoczny rysunek usłojenia oraz naturalną teksturę. Woski, które polecamy, są hydrofobowe, odporne na ścieranie oraz plamy i zabrudzenia. Ponadto, pozwalają drewnu oddychać, redukując pęcznienie i kurczenie się, co z kolei powoduje, że powłoka nie pęka, nie rozwarstwia i nie łuszczy się.