Wnętrze w stylu wiejskim – rustykalne meble do mieszkania

Wnętrze w stylu wiejskim – rustykalne meble do mieszkania

Rustykalne aranżacje cieszą się ogromną popularnością wśród amatorów ciepłych, przytulnych wnętrz. Styl wiejski doskonale pasuje do salonu, sypialni czy przedpokoju. Jego znakiem rozpoznawczym są drewniane meble, w tym propozycje stylizowane – dobrym wyborem będą modele bielone lub ługowane, świetnie wpisujące się w estetykę wyposażenia rodem z wiejskich chat. Warto zdecydować się na drewniane witryny, komody lub ekskluzywne stoły z litego drewna, zachwycające unikatowym wzorem słoi.

Efektowne stoły do rustykalnego wystroju

Dębowe meble doskonale odnajdują się w pomieszczeniach urządzonych w wiejskim stylu. Na szczególną uwagę zasługują propozycje o bardzo widocznych słojach, które znakomicie oddają naturalny charakter drewna. Przykładem może być dębowy rustykalny stół Baronet, dostępny w różnych tonacjach. Model na bazie dębu postarzanego będzie dobrym wyborem do salonu lub jadalni, w których dominują meble w ciemniejszej barwie drewna. Można także zdecydować się na wariant wykonany z bielonego, złocistego lub dzikiego dębu. Drewniane stoły są niepowtarzalne, ponieważ każdy z nich posiada unikatowy układ słoi. W styl rustykalny wpisują się również eleganckie ławy dębowe. Amatorzy tego typu mebli powinni zwrócić uwagę na model Lord wykonany z litego drewna dębowego. To doskonała propozycja do rustykalnych aranżacji wykończonych drewnianą podłogą lub kamienną posadzką. Obok dębowego stołu można ustawić drewniane krzesła z efektownie wyrzeźbionymi oparciami lub wygodne fotele na dębowej konstrukcji.

Rustykalne meble o dekoracyjnych walorach

W wiejski design doskonale wpisują się dębowe komody w stylu rustykalnym, które łączą w sobie walory estetyczne z funkcjonalnością. Przykładem może być model CB010 pasujący zarówno do wnętrz w stylu retro, jak i do bardziej nowoczesnego wystroju. Mebel jest bardzo przestronny, dzięki czemu można go zagospodarować na wiele sposobów. Jego znakiem rozpoznawczym są także drewniane nóżki, widocznie odchylone do zewnątrz. Alternatywą mogą być retro komody z szufladami, które sprawdzają się w sypialni i w salonie. Do rustykalnych aranżacji warto dopasować eleganckie witryny. Meble z przeszkleniami świetnie pasują nie tylko do salonu, ale także do kuchni lub jadalni. Można zdecydować się na model CB011 z dwiema szufladami, który wspaniale wkomponuje się w wiejską stylistykę. Za szklaną szybką warto ustawić naczynia inspirowane folklorem, aby dodatkowo podkreślić charakter całej aranżacji. Ludowe akcenty można wprowadzić na wiele sposobów – chociażby w formie ażurowych serwetek lub makietek. Dębowe witryny do salonu lub kuchni doskonale zaprezentują się na tle bielonych, przecieranych ścian.

Rustykalne meble są znakomitym sposobem na urozmaicenie dotychczasowej aranżacji wnętrza. Wspaniale komponują się nie tylko z typowo wiejskim wystrojem – z powodzeniem można je dopasować także do pomieszczeń urządzonych na przykład w stylu rustykalnym lub romantycznym. Warto postawić na meble z litego dębu, które poza efektownym wyglądem gwarantują także satysfakcjonującą trwałość.