Stół z litego drewna – jak nowocześnie urządzić jadalnię?
Stół z litego drewna

Stół z litego drewna – jak nowocześnie urządzić jadalnię?

Meble drewniane z naturalnego drewna litego niezmiennie stanowią najpiękniejszą ozdobę każdego domu i mieszkania. Materiał ten dzięki swojemu luksusowemu charakterowi nada każdemu wnętrzu niepowtarzalnego uroku. Stół z litego drewna może z powodzeniem stanowić centralne miejsce każdej jadalni czy też kuchni. Lite dębowe drewno dzięki swojemu niezwykłemu ciepłu sprawi, że wspólne posiłki oraz spotkania w gronie bliskich będą naprawdę przyjemne.

Lite drewno gwarancją solidności

Niezwykle istotnym kryterium w przypadku stołów jest ich solidność. Tylko i wyłącznie materiał, jakim jest lite dębowe drewno, zapewni ponadprzeciętną wytrzymałość tego mebla. W efekcie taki efektowny designerski stół zniesie bez szwanku nawet duże imprezy z udziałem wielu gości czy też intensywne użytkowanie przez małe dzieci i ich rodziców. Solidny mebel z prawdziwego drewna dzięki temu z całą pewnością przetrwa w Twoim domu wiele lat i nawet po dłuższym czasie eksploatacji będzie nadal zachwycać swoim wyglądem. Oprócz tego stół z takiego wysokiej klasy materiału będzie na pewno stabilny. Kryterium to jest ważne zwłaszcza w przypadku użytkowników, którzy mieszkają w domach z małymi dziećmi bądź zwierzętami.

Nowoczesny stół zachwyci prostotą

Stół z litego drewna do jadalni będzie wyjątkową ozdobą tego pomieszczenia. Naturalne drewno jest bowiem materiałem, który sam w sobie posiada niesamowity urok. Niepowtarzalne wybarwienia, sęki oraz unikatowa struktura drewna to czynniki, które stanowią o jego niezaprzeczalnej atrakcyjności. W rezultacie nawet modernistyczne, minimalistyczne wnętrze nie będzie potrzebowało wielu dekoracji, gdyż to właśnie nowoczesny stół będzie przyciągał uwagę. Proste, geometryczne formy, jakie posiadają stoły, fenomenalnie podkreślają strukturę litego drewna. Nowoczesna jadalnia może zdecydowanie tylko zyskać na wstawieniu do niej mebla, jakim jest minimalistyczny stół z prawdziwego drewna.

Naturalne drewno i biel – duet doskonały

Wnętrza w stylu rustykalnym czy też skandynawskim doskonale nadają się do tego, aby zestawić w nich lite, surowe drewno z elementami drewnianymi pomalowanymi na kolor biały. Taki duet nie tylko uwypukla piękno zastosowanego drewna, ale również nadaje mu większej subtelności. Stół drewniany z białymi nogami bez wątpienia nada całemu wnętrzu lekkości, która przełoży się na spożywanie posiłków w niesamowicie miłej atmosferze. Biel dzięki swojemu uniwersalnemu charakterowi dopasuje się do absolutnie każdej kolorystyki. W rezultacie stół może posłużyć Ci przez wiele lat i doskonale dopasowywać się w tym czasie do zmieniającej się aranżacji jadalni.

Drewno i metal robią wrażenie

Jeżeli nowoczesny stół sosnowy chcesz umieścić w jadalni, w której dominuje styl loftowy bądź industrialny, powinieneś zdecydowanie rozważyć zakup mebla z metalowymi nogami. Połączenie to jest z całą pewnością niebanalne, co docenią zwłaszcza miłośnicy niekonwencjonalnych rozwiązań aranżacyjnych. Surowy charakter takiego stołu z blatem z litego drewna będzie świetnie współgrał z wnętrzami, w których pierwsze skrzypce grają klimaty industrialne.

Rzeźbione nogi nadadzą każdej jadalni szyku

Solidny stół z litego drewna o rzeźbionych nogach to klasyczne połączenie, które nadal pięknie się prezentuje w wielu jadalniach. Bogato zdobione nogi w takich przypadkach stanowią akcent, który nada stołowi szyku oraz elegancji. Wbrew pozorom mebel taki dobrze się odnajdzie nie tylko we wnętrzach w stylu klasycznym, ale oprócz tego warto poeksperymentować z rzeźbionymi nogami w połączeniu ze stylem glamour czy też retro.

Jak widać, stoły z litego drewna nadają się dosłownie do każdego wnętrza. Mebel taki może służyć nam przez wiele lat i być główną ozdobą każdego stylowego pomieszczenia.