Jaki stół do jadalni w stylu industrialnym?
Stół industrialny do jadalni

Jaki stół do jadalni w stylu industrialnym?

Choć styl industrialny kojarzy się na ogół z surowymi, minimalistycznymi wnętrzami przypominającymi dawne fabryki, sprawdza się jednak również w urządzaniu takich pomieszczeń jak jadalnia. Styl loftowy w jadalni mimo surowych detali aranżacji, pozwala w pełni skupić się na spotkaniu przy stole i wspólnym posiłku, który w dzisiejszych, zabieganych czasach jest rzadką chwilą, kiedy możemy przebywać razem z bliskimi. Jak urządzić jadalnię w mieszkaniu nawiązującym do aranżacji loftowej i jakie industrialne stoły do jadalni będą idealnym jej wyposażeniem?

Cechy charakterystyczne wnętrz w stylu industrialnym

Mieszkania i domy nawiązujące do oryginalnych loftów – amerykańskim przestrzeni pofabrycznych – to wnętrza dla wszystkich wielbicieli minimalizmu, prostoty, a także ograniczenia form i materiałów. Choć współcześnie coraz rzadziej powstają w autentycznych wnętrzach dawnych fabryk czy warsztatów, charakteryzują się nadal przede wszystkim nietypowymi rozmiarami, otwartą, pozbawioną ścian działowych przestrzenią, w której funkcje poszczególnych stref wyznaczają odpowiednio dobrane meble czy oświetlenie. Szczególnie efektownie w tego typu wnętrzach będą prezentować się meble, które wykonane są z naturalnych materiałów, jak drewno, stal czy szkło, podkreślające jednocześnie surowość wnętrza, ale ocieplające je także swoją niepowtarzalnością.

Jadalnia w stylu industrialnym

Stoły z litego drewna do jadalni, często noszące na sobie ślady użytkowania i stanowiące pozornie chaotyczny komplet z krzesłami o różnych stylach, to serce industrialnego pomieszczenia gromadzącego wszystkich mieszkańców przy wspólnych posiłkach. Doskonale sprawdzają się w tej funkcji designerskie stoły dębowe wykonane z dzikiego dębu pozyskanego w Karpatach, jak model Duke ze stalowymi nogami czy model DT039 z litego drewna. Stalowe nogi do stołu podtrzymują blat o wyjątkowej fakturze i kolorze dębu, który z pewnością zachwyci wszystkie osoby poszukujące nietuzinkowych elementów wyposażenia wnętrz. Jego dodatkowym atutem jest wyjątkowa wytrzymałość na nawet najcięższą postawioną na nim zastawę czy garnki oraz odporność na ciepło, przez co spokojnie można ustawić na nim naczynie z parującą potrawą.

Dopełnieniem jadalnianego wystroju będą krzesła, które na pierwszy rzut oka mogą sprawiać wrażenie bezładnej zbieraniny modeli w różnych stylach, wykonanych z takich materiałów, jak metal, drewno czy tworzywa sztuczne. Nadający jednak całości solidnego charakteru stół drewniany z metalowymi nogami powoduje, że właśnie takie, pozornie pochodzące z zupełnie różnych bajek krzesła będą wyglądać wyjątkowo efektownie i nadają całości indywidualnego klimatu oddającego upodobania mieszkańców.

Oświetlenie jadalni w stylu industrialnym

Stalowy stelaż stołu, jego drewniany, czasem celowo postarzany i zniszczony blat, a także zróżnicowane modele krzeseł w industrialnej jadalni to jednak nie wszystkie istotne elementy wykorzystywane przy jej urządzaniu. Przestrzenie loftowe najczęściej mają nietypową wysokość i rozmiary, dlatego przysłowiową kropką nad i jeśli chodzi o ich aranżację będzie oświetlenie. Nad stołem w jadalni industrialnej powinny więc zawisnąć na metalowych łańcuchach lampy, których styl nawiązuje do prostoty oświetlenie fabrycznego. Widoczna żarówka i oryginalne klosze, wykonywane ze stali, miedzi, szkła czy nawet betonu to ich cechy charakterystyczne. Klosze mają najczęściej kształt płaski lub głęboki, albo są tylko rodzajem szkieletu otaczającego żarówkę, przez co dają jak najwięcej światła i tworzą wyjątkowy nastrój przy posiłkach.