Klasyka i nowoczesność w ekskluzywnych meblach z litego drewna

Klasyka i nowoczesność w ekskluzywnych meblach z litego drewna

Meble z litego drewna stale przyciągają swoim urokiem osoby pragnące elegancko urządzić mieszkanie. Cieszą się one uznaniem zarówno klientów skłaniających się ku klasycznym rozwiązaniom, jak i będących zwolennikami nowoczesności. Ponadczasowe meble sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach z długą historią, jak i we współczesnych domach i mieszkaniach. Poniżej prezentujemy pomysły i inspiracje, które mogą pomóc podczas planowania wystroju wymarzonego wnętrza.

Klasyczne rozwiązania do każdego wnętrza

Wiele osób wybiera meble wzorowane na epoce napoleońskiej lub art déco. Klasyczne meble z litego drewna charakteryzują się dużymi rozmiarami, bogatymi zdobieniami i pastelową paletą kolorów. Dobrym przykładem są tutaj stoły z kolekcji naszego sklepu, takie jak np. produkty opatrzone kodem DT008 (stylowy dębowy stół) lub DT010 (biały sosnowy stół). Są to designerskie meble z litego drewna, do których produkcji stosuje się dębinę z Karpat. Dostępne są cztery podstawowe wersje kolorystyczne tych produktów: dąb bielony, złocisty, stary oraz dziki. Szczególnie korzystnie umeblowanie tego rodzaju wyglądać będzie na tle ścian pomalowanych na modne w tym sezonie kolory, takie jak pudrowy róż, jasny beż lub kremowe odcienie bieli.

W dobrze oświetlonych pomieszczeniach meble takie wydają się lżejsze, niż wskazywałyby na to ich rozmiary. Często stanowią one centralny element salonu lub jadalni. Ich klasyczną elegancję swobodnie można łączyć z nowoczesnymi dodatkami, budując unikalną atmosferę własnego domu. Bez względu na to, czy całe mieszkanie jest urządzone w klasycznym duchu, przywołującym na myśl przedwojenne dworki, czy jest to nowoczesny i industrialny loft, meble drewniane w stylu retro zawsze wyglądają dobrze i zwracają na siebie uwagę. Wrażenie to potęguje się wówczas, gdy pełnią one nietypową funkcję, np. stół wykorzystywany jest jako biurko do pracy, lub gdy ostro kontrastują one z resztą mebli w pomieszczeniu, np. kolorem wykończenia.

Powściągliwa elegancja

Klientom, którzy cenią prostsze rozwiązania, możemy zaproponować nowoczesne meble drewniane, takie jak stół o symbolu DT036 dębowy lub Duke. Nie są to meble przesadnie dekoracyjne, charakteryzuje je mniejsza ilość zdobień, jednak nie znaczy to, iż są one pozbawione charakteru. Wyróżniają się wyrazistą linią, ciekawym wzornictwem oraz łączeniem drewna z innymi materiałami. Doskonale prezentują się samodzielnie, jak i z pasującymi do nich ławkami lub krzesłami utrzymanymi w takim samym stylu. Ich naturalnym otoczeniem są miejskie wnętrza, gdzie królują proste formy. Nowoczesne meble dębowe zachwycają dopracowanym wykonaniem, ciekawymi kształtami oraz możliwością wyboru jednej z wielu wersji kolorystycznych.

Oczywiście poza stołami do wyboru mamy jeszcze komody, biurka oraz bardzo popularne stoliki kawowe, które w dużej liczbie oferowane są przez sklep ekskluzywnestoly.pl. Wszystkie te elementy to nowoczesne meble drewniane zaprojektowane i wykonane na podstawie najnowszych trendów. Ich eleganckie, proste linie wprowadzają do wnętrza poczucie porządku i spokoju. Dają też duże możliwości aranżacji przy wybieraniu dodatków. Znajdujące się w jadalni, sypialni, gabinecie lub salonie ekskluzywne meble dębowe wspaniale współgrają z wszelkiego rodzaju miękkimi tkaninami, szkłem oraz metalowymi przedmiotami.

Tworząc przemyślaną aranżację z wykorzystaniem mebli z litego drewna, musimy pamiętać ozachowaniu spójności. Jeśli spełnimy ten warunek, każde wnętrze zarówno to klasyczne, jak i utrzymane w nowoczesnym stylu będzie przez długi czas cieszyło nas idealnym wystrojem i zachęcało do spędzania w nim czasu.