Jak dopasować drewnianą komodę do mieszkania?

Jak dopasować drewnianą komodę do mieszkania?

Drewniana komoda to mebel, który nie tylko może, ale również powinien znaleźć się w każdym mieszkaniu. Mebel ten posiada bowiem szereg walorów praktycznych, których nie sposób w żaden sposób zastąpić. Jednak widząc mnogość wariantów dostępnych na rynku można mieć problem z dopasowaniem komody do konkretnego wnętrza. Na szczęście zadanie to nie jest trudne i można bez trudu dobrać komody do sypialni, salonu czy też innego pomieszczenia trzymając się zaledwie kilku podstawowych zasad.

Nowoczesna komoda dopełni nie tylko styl minimalistyczny

Drewniane komody w stylu nowoczesnym – jak chociażby model CB09 – sprawdzą się w naprawdę wielu pomieszczeniach. Oczywiście cały ich potencjał zostanie najlepiej wydobyty we wnętrzach minimalistycznych, choć nie jest to jedyna dostępna opcja. Z powodzeniem można bowiem łączyć modernistyczny charakter komody ze stylem skandynawskim czy też industrialnym. A jeśli jesteśmy naprawdę odważni i nie boimy się niecodziennych rozwiązań, możemy zastosować we wnętrzu efekt kontrastu i wstawić nowoczesną komodę do wnętrza utrzymanego na przykład w stylu retro. Wbrew pozorom takie zestawienie dodatkowo podkreśli prostotę oraz szyk tego mebla.

Komoda bez uchwytów – idealna do każdego wnętrza

Od kilku lat prawdziwą furorę robią meble – w tym również właśnie drewniane komody – które całkowicie pozbawione są uchwytów. Takie całkowicie gładkie fronty w komodzie sprawiają, że cała bryła wygląda wyjątkowo jednolicie. Oprócz tego takie rozwiązanie pozwala jeszcze lepiej wyeksponować niepowtarzalne usłojenie i wybarwienie naturalnego drewna, z którego wykonane są te najbardziej szlachetne komody, takie jak na przykład model CB010. Równie efektownie bez uchwytów prezentują się też designerskie komody, których głównym zadaniem jest robić wrażenie swoim nietuzinkowym wyglądem.

Mebel na nóżkach doda lekkości

Jeżeli szukamy komody do pomieszczenia, które posiada stosunkowo niewielkie wymiary lub też jest umeblowane bardzo wieloma meblami, może zależeć nam, aby produkt ten nie przytłoczył wizualnie reszty wnętrza. Idealnym rozwiązaniem będą w takiej sytuacji nóżki, na których osadzona będzie komoda do salonu czy też sypialni. W ten sposób wolna przestrzeń pod takim meblem sprawi, że całość nabierze lekkości oraz będzie wyglądać na mniejszą, niż jest w rzeczywistości. Dodatkowym atutem wykonanej z drewna komody na nóżkach będzie również fakt, iż podłogę pod nią o wiele łatwiej jest utrzymać w czystości. Ciekawym wariantem takiej właśnie komody jest na przykład model CB008.

Niska komoda idealna do pokoju telewizyjnego

Komody pokojowe pełnią szereg różnych funkcji. Poza cenną przestrzenią do przechowywania wewnątrz użytkownicy cenią również fakt, że na blacie tego meble można ustawiać na przykład książki bądź bibeloty. Niesamowicie popularnym rozwiązaniem jest wykorzystywanie niskich komód jako swego rodzaju stolików pod telewizor. Do tego celu doskonale nadaje się model CB006. Dzięki niewielkiej wysokości możliwe jest wówczas komfortowe umiejscowienie telewizora w taki sposób, aby jego oglądanie było maksymalnie wygodne. Opcja taka pozwala przechowywać we wnętrzu mebla wszelkie akcesoria niezbędne kinomaniakom, jak na przykład kolekcję filmów na DVD.