Czy warto kupować meble z litego drewna?
nowoczesne meble z litego drewna

Czy warto kupować meble z litego drewna?

Od wieków meble dębowe są synonimem dobrego smaku i wysokiego statusu. Naturalne drewno także współcześnie chętnie wybierane jest jako surowiec do produkcji gustownych szaf, komód, szafek, ław, stołów czy sekretarzyków. Ekskluzywne meble z litego drewna zachwycają też klasyczną linią, świetnie komponując się w również w nowoczesnych aranżacjach. Prezentują się nie tylko wytwornie i elegancko, ale też współgrają się z wnętrzami o zróżnicowanej kolorystyce. Naturalne drewno pasuje i do bieli czy odcieni szarości, i do żywszych kolorów. Odcienie pastelowe też komponują się znakomicie z cenionym od stuleci surowcem. To, co dawniej było koniecznością, dziś stanowi symbol gustu i świadomego urządzania przestrzeni.

Jakość i trwałość

Meble drewniane cenione są nie tylko za klasyczną formę, ale też za trwałość oraz jakość. Odpowiednio dobrane i pielęgnowane przetrwają niejedną aranżację czy remont bez większego uszczerbku. Co więcej, po latach mogą zyskać na wyglądzie, prezentując się jeszcze bardziej elegancko. Odpowiednia konserwacja pozwala uwypuklić styl nawet po wielu latach. Solidnością zachwycają szczególnie meble wykonane z twardego drewna, choć także sporo tańsze meble sosnowe są godną uwagi alternatywą wobec modeli z materiałów drewnopochodnych. Istotne znaczenie przy wielu latach użytkowania ma też wytrzymałość. Półki dębowych regałów, obciążone grubymi tomami, wciąż będą wolne od ugięć.

Do nowoczesnych przestrzeni

Przeświadczenie, że ekologiczne meble drewniane pasują do rustykalnych wnętrz, góralskich chatek i karczm bądź do leśniczówek, jest reliktem przeszłości. Odpowiednio przygotowane i obrobione drewno, zwłaszcza po lakierowaniu na ciemne barwy, jest nie tyle wyznacznikiem gustu, co luksusu bez zbędnego przepychu. Innym pomysłem jest drewno malowane na jasne kolory, pasujące do nowoczesnych przestrzeni urządzonych w skandynawskim stylu. Zachowując znaną ze Szwecji czy Norwegii prostotę formy, dzięki drewnu w prosty sposób można nadać wnętrzu wyjątkowości i przytulności.

Nowoczesne wnętrza wiele zyskają dzięki stolikom kawowym, biurkom, komodom czy witrynom. Ceniony producent drewnianych mebli oferuje też dębowe ramy do luster w kilku odcieniach i inne elementy ozdobne. Dodając do tego stoły pasujące do salonu bądź jadalni oraz gustowne komody łatwiej stworzyć przyjazną i wysmakowaną przestrzeń.

Do nowoczesnych aranżacji pasować będzie choćby drewniany stolik kawowy CT008, który można zamówić w naszym sklepie. Dostępny w kilku kolorach mebel zachwyca designem oraz jakością wykonania. Atutem jest też uniwersalny rozmiar: 1200×600 mm.

Do salonu

Meble z litego drewna szczególnie dobrze sprawdza się w miejscach pełniących rolę reprezentacyjną. Stąd ceniony producent mebli dębowych może liczyć zarówno na zainteresowanie z kancelarii adwokackich, jak również od osób prywatnych. Wśród drugiej grupy można znaleźć miłośników klasycznego wzornictwa oraz tych, którzy cenią nowoczesne trendy w designie. Proste, wyszukane czy rustykalne meble drewniane na zamówienie pasują do salonu czy gabinetu także z tego powodu, iż te miejsca należą do intensywnie użytkowanych. Meble drewniane są odporne i na upływ czasu, i na uszkodzenia mechaniczne oraz na znaczne obciążenia.

Gustowna witryna CB011 z dębowego drewna, którą warto zamówić online w nasz sklepie Ekskluzywne Meble, dzięki dużym przeszkleniom pasować będzie zarówno do nowoczesnych, jak również klasycznie umeblowanych salonów. Zamawiając ją, można zdecydować się na jeden z czterech odcieni.

Pielęgnacja

Kolejnym czynnikiem przemawiającym za kupnem lub zamówieniem na wymiar mebli z litego drewna jest prosta pielęgnacja. Meble z surowego drewna wystarczy co cztery tygodnie przecierać szmatką nasączoną specjalnym olejkiem, zabezpieczającym przed uszkodzeniami i upływem czasu oraz maskującym zarysowania. Łatwe w stosowaniu są także preparaty przeznaczone do pielęgnacji drewna woskowanego i lakierowanego. W drugim przypadku wystarczy tylko okazjonalnie przecierać je wilgotną ściereczką bądź też skorzystać z środka o właściwościach antystatycznych.

Warunkiem trwałości przez długie lata jest unikanie wysokich temperatur oraz dużej wilgotności. Mimo pozornych obostrzeń nowoczesne meble z litego drewna są znacznie trwalsze niż te z surowców drewnopochodnych.

Naturalne surowce, także drewno, starzeją się z klasą. Delikatne zmiany wybarwienia dodają uroku. Co ważne, w przypadku większych uszkodzeń mechanicznych można je oddać do renowacji, by zyskały dawny blask.